The Last Days of November

It’s the last days of November and sun is still here. Not for too long though, a tough winter is waiting for us. So, you should find ways to soak up the sweet sun as often as possible. You can make brunches outside, long walks in the nature or reading under a tree.In case, you want to go arty little bit. I have a few event suggestions for the last week of November. I also would love to hear yours 🙂

  1. Sinatra and Friends: The “Sinatra and Friends” musical is a tribute in which Tam Ward, George Daniel Long and Mark Adams, performing respectively Frank Sinatra, Davis Jr. and Dean Martin. If you love 1950s and Swing a little bit, dress your cutest midi skirt and enjoy this musical.
  2. Artists in Their Time: The exhbition, focuses on how artists position their work and themselves within the concept of time. It is based on Ahmet Hamdi Tanpınar’s phenomenonal sentence: “I am neither within time nor completely outside of it.”Time concept wakes something inside of even ordinary people like myself, I cannot imagine how artists interpret it.
  3. TEDxİstanbul: I love TED talks. I used to watch one TED talk each day and I plan to return that routine as soon as possible. If you want to learn what TED is about, here is the website. On the 21st of November, there will be TEDxİstanbul at Volkswagen Arena. I cannot make it this year, but I highly recommend to everyone who needs some inspiration in their lives. Who doesn’t anyway?

Kasım’ın ikinci yarısına girdik ama güneş hala burada. Malesef ki uzun süreliğine değil, sert bir kış bizi bekliyor. O yüzden güneşi içinize bol bol çekmek için yapılacak aktiviteler bulmanızı öneririm. Mesela, dışarıda yapılan tembel brunchlar, uzun yürüyüşler, çimlerde uzanıp kitap okumalar çok cazip… Kendinizi sonbahara kaptırıp biraz sanatsal hissederseniz ve aklınıza yapacak hiç bir şey gelmezse diye Kasım ayı bitmeden yapabileceğiniz bir kaç önerim var. Umarım içlerinden biri ilginizi çeker. Sizin Kasım ayı bitmeden yapılacaklar listenizde neler var?

  1. Sinatra and Friends: Bu etkinlik aslında Tam Ward, George Daniel Long ve Mark Adams’ın, sırasıyla Frank Sinatra, Davis Jr. ve Dean Martin’i canlandıracakları bir müzikal. 20-21-22 Kasım’da Zorlu PSM’de sahnelenecek Sinatra and Friends etkinliği Swing ruhunu İstanbul’a getiriyor. Ben etkinliğe 21 Kasım’da katılıyorum. Eğer Swing sizi ucundan köşesinden yakalıyorsa, kaçırmayın derim!
  2. Sanatçı ve Zamanı: İstanbul Modern’de süreli ve kalıcı bir sürü sergi oluyor. Sanatçı ve Zamanı da bunlardan biri. Sergi, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın“ne içindeyim zamanın ne de büsbütün dışında” sözlerinden almış ilhamını. Biz sıradan insanlar bile yorumlarken ufuk açtıran  zaman kavramını, bir de sanatçılar gözünden görmek ilginç bir deneyim. Sergiye daha katılamadım, katıldıktan sonra daha detaylı bilgi verebilirim. Bu arada perşembeleri İstanbul Modern’e giriş ücretsiz. Kıh kıh!
  3. TEDX İstanbul: TED konuşmalarına bayılırım. Eskiden her gün 1 TED konuşması izlemek  gibi süper bir alışkanlığım vardı, kısa sürede bu rutine yeniden başlamak istiyorum. TED nedir derseniz, buradan inceleyebilirsiniz. Ken Robinson’ın yaratıcılık ve eğitim sistemi üzerine yaptığı konuşma, Amy Cuddy’nin vücut dili konusundaki inanılmaz etkileyici hikayesi, Bassam Tariq’ın İslam kültür çeşitliliği hakkındaki tespitleri benim favori konuşmalarımdan bir kaçı. İşte bu sene TEDXİstanbul 21 KAsım’da Volkswagen Arena’da gerçekleşecek. Ben katılamayacağım, sonradan videoları izlemeyi planlıyorum. ama fırsatınız olursa, çok ilham verici bir etkinlik olacağına eminim. Bu arada sizin favorileri TED konuşmalarınızı duymak için sabırsızlanıyorum!
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s