Mini Forest

I hate Zoos. When I was a kid, I used to find very interesting to be that close to creatures that I’ve never seen before. Zoos and Funfairs used to be my two favorite things in the world.  I still love Funfairs, but I hate Zoos to death. I don’t want to go and act like a smart aleck, but I don’t see the point to put another being in a cage for fun or any other reason.  It would be cool to see wild animals in their habitat but there’s no Safari plan for us in the near future. So, we made ourseves a semi-artificial forest for our living room.

I mentioned the sweet present of my husband in this post. We finally made it alive. I explained the process of making an open terrarium in that post, so I’ll just tell where we got the materials from in this one. We can’t keep our eyes off of this beautiful little habitat. I can’t wait to watch the plants growing. Hope you like it.

Love,

s.


 

Hayvanat bahçelerinden nefret ediyorum. Online yoga hocam nefret kelimesinin kötü olduğunu söylüyor, ama dedim bir kere. Küçükken dünyadaki en sevdiğim iki şey lunaparklar ve hayvanat bahçeleriydi. Lunaparkları hala çok seviyorum, ama hayvanat bahçelerinden ölümüne nefret ediyorum (şimdi de hem ölüm hem nefret dedim iyi mi!) Beylik laflar etmek istemiyorum ama, (dedi ve etti), başka varlıkları eğlenceli bir aktivitenin parçası olsunlar diye alıp parmaklıklar arkasına koymak sadece insan türünün yapabileceği sinsi bir kötülük gibi geliyor. O hayvanları doğal ortamlarında görmek çok güzel bir tecrübe olurdu ama bize yakın gelecekte bir safari ihtimali görünmüyor. O yüzden biz de, kendimize minik yarı-yapay bir habitat yaptık.

Önceki postta açık teraryumun nasıl yapılacağını anlatmıştım. Burada sadece malzemeleri nereden aldığımızı yazacağım. Şu anda bitkiler oldukça küçük, büyümeleri için aralıklı diktik. Yeni ormanımıza gidip gelip bakıyoruz, büyüdüğünü görmek için de feci sabırsızlanıyoruz. Umarım siz de seversiniz.

Sevgiler,

s.

DSC_0210 (2)DSC_0220 (2)DSC_0209DSC_0214DSC_0219 (2)DSC_0208DSC_0212DSC_0211DSC_0222DSC_0238

Tabandaki mineralli çakıllar: Bauhaus

Toprak ve Bitkiler: Ataşehir Migros (Akşam gittiğimizden fidanlıklar kapanmıştı 😦 )

Oyuncaklar: Joker

Fanus: Paşabahçe

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s